خانه / اخبار ناب / پایان کار اتریوم از نظر تکنولوژی

پایان کار اتریوم از نظر تکنولوژی

منتقد تندرو بیت کوین و ارزهای دیجیتال؛ سامسون مو (Samson Mow)؛ اعتقاد دارد اتریوم به دلیل پر شدن ظرفیت شبکه از جهت تکنولوژیکی به پایان خود نزدیک میشود.

« دیکتاتور بزرگ » روی نسخه جدید اتریوم دخالتی نداشته است!

مخالفت مدیر بایننس و خالق اتریوم ؛ آیا بلاکچین های جدید مقیاس پذیر شده اند؟

ویتالیک بوترین:‌ ظرفیت شبکه اتریوم تقریبا پر شده است

چالش اتریوم با توسعه زیرساخت شبکه خود

طبق آمار سایت Etherscan.io توکن اصلی شبکه اتریوم، اتر، از جهت استفاده داخل شبکه ای به بیش از ۹۰ درصد رسیده است. این موضوع به اعتقاد خالق این شبکه یعنی ویتالیک بوترین باعث افزایش هزینه تراکنش ها برای کسانیکه از قابلیت های شبکه استفاده میکنند؛ خواهد شد. یکی از دلایل اصلی افزایش استفاده از توکن اتر؛ کمپانی تتر است که قبلا روی شبکه Omni فعالیت میکرد اما به تازگی توکن های خود را به شبکه اتریوم منتقل کرده است.

در ماه گذشته کمپانی تتر چیزی حدود ۲۶۰۰۰ دلار کارمزد تراکنش ها به ماینرهای شبکه اتریوم پرداخت کرده است. به نظر تحلیلگران بسیاری این اتفاق برای اتریوم و پر شدن ناگهانی شبکه؛ در سال ۲۰۱۷ هم با عرضه بازی کریپتوکیتیز رخ داد و باعث ایجاد مشکلاتی شد که با انتقال تتر به این شبکه مجددا در حال وقوع است. اما نکته مهم و بحرانی که بسیاری را نگران کرده است این است که انتقال تتر روی شبکه اتریوم؛ ۱۷.۵ برابر سنگین تر و بزرگ تر از زمانی است که بازی کریپتوکیتیز عرضه شد.

سامسون مو (Samson Mow) یکی از منتقدان پر و پا قرص اتریوم

یکی از منتقدان اساسی و جدی اتریوم و طرفدار بیت کوین؛ سامسون مو است که در پی همین اتفاق در توییتر خود واکنش نشان داده است و گفته اتریوم به جهت تکنولوژیکی به پایان عمر خود نزدیک می شود:

اتریوم به جهت تکنولوژیکی به مرگ خود نزدیک شده است. هرچه استفاده از این شبکه بیشتر شود؛ مرگ آن هم زودتر فرا می رسد. خوشبختانه توکن تتر روی شبکه لیکوئید که مقیاس پذیر تر است هم وجود دارد و میتواند از این طریق به تراکنش با شبکه لایتنینگ هم دست بیابد.

درباره سامان حبیب زاده

مدیر موسسه اندیشه و کارناب

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*